Wiadomości - Aktualności

„Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2018 rok”

Dodał: lkobos Data: 2018-09-27 08:45:45 (czytane: 531)

W ramach programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2018 rok” Gmina Solec-Zdrój z sukcesem aplikowała u Marszałka Województwa Świętokrzyskiego o środki na realizację projektu pn. „Wyposażenie miejsca integracji społecznej mieszkańców wsi Kików”, w ramach którego zakupiono komplet mebli (74 krzesła i 10 stołów).

Celem projektu jest utworzenie miejsca, które będzie stanowić centrum kulturalne wsi Kików, miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli spotkać się na zebraniu sołeckim, wydarzeniach okolicznościowych, kulturalnych czy rozrywkowych. Zakup mebli będzie sprzyjać integracji społecznej oraz doprowadzi do powstania miejsca tworzącego szeroko pojętą infrastrukturę społeczną, skupiającego i przyciągającego lokalną społeczność tworząc alternatywę spędzania wspólnego wolnego czasu, miejsca dającego możliwość zorganizowania dodatkowych zajęć dla dzieci i młodzieży (warsztaty, pogadanki, gry i zabawy) , imprez okolicznościowych i integracyjnych (Dzień Matki, Dzień Babci, Dzień Dziecka, zabawa choinkowa).

Mamy nadzieję, że realizacja projektu przyczyni się do zacieśnienia więzi społecznych i pozytywnie wpłynie na umacnianie porozumienia międzypokoleniowego.

fot_1.jpg 

fot_2.jpg 

fot_3.jpg 

Zobacz także

Informacja o stałym dyżurze w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju.

Dodane: 2019-05-23 18:04 - czytane (22)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Program priorytetowy "Czyste Powietrze"

W dniu 2.10.2018r. o godzinie 18:00 w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców...