Wiadomości - Aktualności

Zrównoważony rozwój – wyzwanie województwa świętokrzyskiego

Dodał: lkobos Data: 2017-05-09 07:48:25 (czytane: 1638)

I w wyzwanie to świetnie wpisuje się realizacja strategii rozwoju Gminy Solec – Zdrój. Zresztą już w 1994 roku Rada Gminy Solec – Zdrój uznała, iż zrównoważony rozwój wszystkich podmiotów działających na terenie gminy, rozumiany jako ścisłe połączenie rozwoju gospodarczego, społecznego i ochrony środowiska, jest wiodącym kierunkiem rozwoju Gminy. I konsekwentnie założenie to jest realizowane.

Efektem działań Gminy Solec – Zdrój są między innymi wyróżnienia jakie Gmina otrzymała w trakcie konferencji nt. ,,Zrównoważonego rozwoju województwa świętokrzyskiego”, która  miała miejsce 27 kwietnia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W trakcie konferencji ogłoszono wyniki XII konkursu ,,Zrównoważony rozwój jednostek samorządu terytorialnego”.

Wyniki te były efektem diagnozy rozwoju wszystkich gmin  w Polsce przeprowadzonej przez Politechnikę Warszawską. Gmina Solec – Zdrój została oceniona bardzo wysoko. W Rankingu Dynamiki Wzrostu Liczby Osób Pracujących  w okresie 2003-2015 zajęliśmy III miejsce w kategorii gmin wiejskich w województwie świętokrzyskim, a w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego w 2016 roku – VII.  To nie pierwsze tego typu wyróżnienia dla Gminy Solec-Zdrój i mam nadzieję, że również nie ostatnie.

(bs)

konferencja_17_1.jpg 

konferencja_17_2.jpg 

konferencja_17_3.jpg 

Zobacz także

Szalone powitanie wakacji w Solcu - Zdroju !

Dodane: 2018-06-19 18:36 - czytane (94)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Oferta sprzedaży urządzenia Sharp MX-2310U

Oferta sprzedaży urządzenia Sharp MX-2310U...